Вівторок, 11 грудня 2018 |

До пам’ятного знаку на Алеї Слави з викарбуваними словами «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх»  сьогодні покладено квіти представниками селищної влади: виконкому й депутатського корпусу, комунальних закладів, громадськістю. У своїй промові Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко зазначив: «Сьогодні ми схиляємо голови в пам'ять про тих, хто віддали своє життя за європейське майбутнє України, тих, хто пішли на свідому самопожертву заради європейського вибору та свободи кожного з нас. Їхні імена викарбувані на обелісках та в нашій пам’яті, історії, котра багата на приклади самопожертви в ім’я незалежності України, славу котрої маємо примножувати  у своїй повсякденній праці, бути готовими до самопожертви на благо нашого поступу до вільного  життя й добробуту.  Ми повинні пам’ятати, що 104 Героям Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, але героїв значно більше, серед них і ті, хто на передовій в зоні АТО, вшануємо їх безсмертний подвиг хвилиною мовчання. Згадаймо кожного, хто віддав своє життя за Україну! Герої не вмирають! Слава Україні!..».

Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

Про ці незабутні події в культурно-оздоровчому комплексі було продемонстровано для всіх жителів селища документальний кінофільм.