Середа, 20 лютого 2019 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Напередодні свята Хрещення Господнього питання безпеки на льоду є особливо актуальним. Адже саме в цей період є ризик виникнення можливих надзвичайних ситуацій на водоймах. Саме тому рятувальники застерігають громадян бути обережними під час купання на Водохреща. Під час свята рятувальні підрозділи ДСНС України чергуватимуть у посиленому режимі поблизу водойм, аби гарантувати безпеку громадян під час купання.

Для попередження надзвичайних ситуацій та оперативного реагування на них, 17 січня рятувальники Ірпінського регіону спільно з селищним відділом, провели практичне відпрацювання порятунку потопаючого на воді за допомогою рятувальних засобів на Центральному озері по вул. Свято-Покровська в Гостомелі. Зокрема пояснили представникам ЗМІ, як треба поводитися під час екстрених ситуацій.

Тож як себе треба поводити, якщо не дай Боже ви опинилися в непередбачуваних ситуаціях? У випадку, якщо ви провалилися під кригу, то не треба піддаватися паніці, занурювати голову в воду, шукати ногами дна, а робити плавальні рухи й кликати на допомогу. Варто зауважити, що перед виходом на кригу треба подбати, щоб мобільний телефон був у водонепроникному пакеті, й щоб за допомогою нього можна було викликати рятувальників. А коли ви побачите, якщо хтось опинився в крижаному проломі, то саме перше, треба набрати 101. Далі, якщо є можливість знайти жердину чи скористатися шарфом, якщо є така можливість, щоб кинути ці «соломинки» для порятунку потерпілому, якщо ж його не вдається витягнути, то жердиною чи палицею він може скористатися, як перекладиною, поклавши її на краї ополонки й чекати рятувальників, або ж пробувати вилізти з води самостійно, при чому вибиратися на кригу варто без різких рухів.  

Новини