Четвер, 18 січня 2018 |

Сьогодні, коли відзначається третій день святкування Різдва, у храмі на честь Покрови Богородиці прихожан вітали вихованці недільних шкіл, столичної церкви Петра і Павла, що знаходиться на Куренівці, а також гостомельського приходу. Юні артисти втілювали різдвяні образи біблейних сюжетів, а також новорічних персонажів казок, зворушливо співали колядки.

Нагадаємо, що незабаром переддень Старого Нового року, коли здавна співають щедрівки – пісні з побажаннями врожаю, здоров'я і достатку на майбутній рік. Зранку 13 січня господині готують другу обрядову кутю, а звечора до півночі щедрувальники обходять оселі. Посівають (засівають) на Старий Новий рік (на Василя), 14 січня вранці. За традицією, посівальниками мають бути хлопчики, оскільки в народі вважали, що першим на Новий рік мав зайти в хату чоловік, щоб все було добре. Посівають зерном, житом або пшеницею.
Щедрують переважно дівчата, а парубоцькі гурти «водять Меланку» – хлопці, переодягнені в різних персонажів, висловлюють добрі побажання і веселять глядачів танцями й жартівливими сценками.