Вівторок, 11 грудня 2018 |

поділитися у соціальних мережах:

 

 Сьогодні відзначають Міжнародний День чаю, Гостомель також причетний до його виробництва. Здавалося б яке відношення могло б мати наше селище до цього напою, без котрого ми не можемо уявити свій побут, адже чайна сировина надходить з далеких заморських плантацій. Однак Гостомелська селищна влада навчилася створювати привабливий інвестиційний клімат і думати на перспективу — відкривати нові робочі місця й джерела наповнення бюджету, а не тільки сподіватися на будівельні інвестиції, як в інших пристоличних містах. Відтак у селищі діє великий комплекс логістичних підприємств, ефективно працює аграрне виробництво (компанія Грін Гулід) та інші. Що вже й казати про потужний склозавод й летовище ДП «Антонов», з якого підіймаються в небо найбільші в світі літаки. Користуючись нагодою, зауважимо, що ідея відкриття чайної фабрики в селищі належить Гостомельському селищному голові Юрію Прилипку.

Фабрика з виробництва ароматного напою успішно працює другий рік. За цей час на підприємстві було вироблено близько двох тисяч тон запашного продукту.

Виробництво, побудоване за міжнародними стандартами Unilever, в тому числі і з урахуванням екологічних вимог до ведення бізнесу, працює за принципом "Нуль відходів на захоронення", відправляючи 100% безпечних відходів на переробку або повторне використання в інших індустріях. Чайна сировина на гостомельську фабрику Unilever надходить з плантацій в Кенії, Шрі Ланці, Індії, Аргентині, Індонезії і В'єтнамі, сертифікованих на відповідність екологічним і соціальним вимогам Rainforest Alliance.

У фабрику та склад площею 9 тисяч кв. м. компанія інвестувала 8,3 млн. євро. Виробництво відкрили у рекордні терміни — 9 місяців з моменту вибору належного майданчика до офіційного запуску.

Виготовляють на підприємстві чай всесвітньо відомих брендів Lipton, Brooke Bond і «Бесіда».

З моменту відкриття фабрика Unilever у Гостомелі постійно нарощує свій потенціал. За рік роботи кількість найменувань, які виготовляються на підприємстві у Гостомелі зросла від 3-х до 55-ти!

А наприкінці літа 2017-го на підприємстві встановлено нову лінію по виробництву чаю у «пірамідках»

На підприємстві працює близько сотні наших земляків, свої обіцянки рада директорів концерну, котру очолює Пол Полман, який, до речі, із захопленням відгукується про гостинний та мальовничий Гостомель, виконує.

«Власне чайне виробництво під Києвом — знаковий етап у діяльності компанії у країні. Ми змогли значно спростити систему поставок, скоротити залежність нашого бізнесу від імпорту, а в майбутньому посилити експортний потенціал України,— зазначив у нашій розмові генеральний директор представництва Unilever в Україні Василь Бовдилов.

Валентин Собчук

 

Новини