Четвер, 18 січня 2018 |

Історія сьогодні повторюється, команда селищного голови послідовно опрацьовує створення Гостомельської ОТГ, що об’єднає три навколишні села: Озера, Горенку, Мощун і дасть нові можливості для розвитку цих територій. У чому переваги ОТГ? Бюджети об’єднаних громад переводяться на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, оскільки вони урівнюються в повноваженнях з містами обласного значення. Ці громади вже не залежатимуть ні від району, ні від міста, ні від області. Фінансування стане дворівневим, прямим: від держави — безпосередньо громаді. Згадуючи історію,  а саме Магдебурзьке право, котрим був наділений Гостомель, зазначимо, що середньовічні міста частково звільнялись від центральної адміністрації (королівські) або влади феодала (приватні) та створювали органи місцевого самоврядування. Воно було започатковане привілеями 1188 р., отриманими німецьким містом Магдебургом від архієпископа — власника міста. Отже сьогодні, депутатський корпус Гостомеля та  виконавча влада й громада знову знаходяться в процесі створення нового статусу селища.

Через що під час святкування Дня самоврядування, що відбувався в Культурно-оздоровчому комплексі, у всіх був особливий настрій, його ще більше підсилив святковий концерт, організований творчою командою закладу (директор Наталія Черінська, художній керівник Ірина Соболь). Зворушливими виступами усіх порадували Народний хор «Криниця», танцювальний колектив «Хвиля танцю», вокалісти Назарій Яремчук, Дмитро Кравчук, і юна гостомельська зірка Анастасія Кібзун.

Селищний голова Юрій Прилипко вітаючи колег з професійним Днем вручив Подяки і грамоти, не тільки колективу, що працює за час його каденції, а й минулої.