Вівторок, 20 листопада 2018 |

поділитися у соціальних мережах:

 

З кожним роком все нові і нові законопроекти, а в подальшому Закон України, вносить поправки, що обтяжують відповідальність водіїв за водіння автомобіля в нетверезому вигляді. Влада і правоохоронні органи, все роблять для безпеки учасників дорожнього руху. Сума штрафу і відповідальність, залежить від того, який раз у цьому році ви порушили або попалися поліцейським на гачок.

Якщо водій вперше сів за кермо в стані сп'яніння, то згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 130 ч.1) передбачається сума штрафу в розмірі 10 200 грн + вилучення водійського посвідчення на термін 1 рік. Інших варіантів згідно КУпАП "спокутувати провину" - немає, як це було раніше.

За повторне порушення протягом поточного року на водія накладається штраф у розмірі 20 400 грн + вилучення прав строком на 3 роки.

Багато водіїв, відмовляються вірити в те, що дві чарки горілки і келих пива можуть, якось вплинути на водіння автомобіля, мовляв, «не бере» і «я не п'яний», інколи не задумуючись, що саме серйозне порушення - це їзда п'яним, яка тягне за собою наслідки. А наслідки неминучі: штраф, позбавлення прав керування транспортним засобом, а то і кримінальна відповідальність.

Пияцтво за кермом - це злочин.   Найбільш високі ризики аварій в дорожньому русі за участю нетверезих водіїв.   Алкоголь погіршує здатність діяти в дорожньому русі, послаблює здатність оцінки ситуації, в результаті чого зростає ризик аварії. Щорічно через випадки пияцтва страждає безліч людей. Слід зауважити, що з вини п’яних водіїв страждають невинні люди: пасажири, велосипедисти, пішоходи, серед яких можуть бути й діти. Навіть пляшка пива і керування автомобілем — поняття абсолютно несумісні. Адже під загрозу ставиться не лише здоров’я і життя безвідповідального водія, але і безпека оточуючих. Кожен повинен розуміти, до чого призводить грубе порушення Правил дорожнього руху, особливо керування транспортним засобом «напідпитку», тому учасникам дорожнього руху необхідно з повагою ставитися до Правил дорожнього руху, як до гаранта загальної безпеки, і тоді дороги не будуть місцем загибелі та отримання тілесних ушкоджень, а автомобіль не стане об’єктом підвищеної небезпеки для оточуючих, а просто засобом пересування.

Відповідно до законодавства за власну безрозсудність і ризик своїм та чужими життями винуватцям доводиться сплачувати штрафи, позбавлятись права керувати транспортним засобом. Статистика свідчить і про більш серйозні наслідки, до яких призводять водії, які, незважаючи на алкогольне сп’яніння, наважуються керувати автотранспортом.  З кожним роком на дорогах України фіксуються масса дорожньо-транспортних пригод, які сталися з вини нетверезих керманичів.

У законодавців зріє ідея посилити відповідальність водіїв за пиятику. У минулому році штрафи суттєво підвищили, зараз же строгість покарання пропонують підвищувати залежно від кількості проміле в крові - наприклад, 2 проміле може коштувати 40 000 гривень і  3 роки без права водіння. Щодо кримінальної відповідальності, то така помилка може коштувати Вам як мінімум: обмеженням волі на строк до трьох років.

В Україні розглядають навіть ініціативу криміналізувати повторне перебування за кермом у нетверезому стані: повторне перебування за кермом у нетверезому стані має бути кримінальним правопорушенням, як це є в деяких європейських країнах.

 Зменшення шкоди від алкоголю в дорожньому русі є загальною справою всіх і кожного. Кожен несе індивідуальну відповідальність за вживання алкоголю та за те, щоб рух був безпечним.

Найпростіше: випив - за кермо не сідай.

Проте на сьогодні, трапляються непоодинокі випадки, коли працівники поліції, складаючи протоколи про керуванням автомобілем в нетверезому стані, притягують до відповідальності невинних осіб, серед яких можуть бути громадяни які мають проблеми із здоров’ям, лікування яких напряму пов’язане із вживанням спиртовмісних лікарських препаратів.

Крім того, набувають поширення ситуації, коли працівники поліції, здійснюють зупинку автомобіля, з порушенням підстав зупинки (ст. 35 ЗУ «Про національну поліцію»), а тому в подальшому з метою приховання даного порушення, через своє виключно суб’єктивне переконання, складають протоколи про керуванням автомобілем в нетверезому стані. Досить часто допускаються помилок і при складанні даних протоколів, в порушення норм чинного законодавства.

А тепер про деякі підводні камені по ст. 130 КУпАП. Прочитайте це уважно і запам'ятайте.

  1. Не відмовляйтеся від проходження огляду на місці. Однак пам’ятайте, що даний огляд повинен бути проведений правильно. За наявності ознак алкогольного сп’яніння поліцейський проводить огляд за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Огляд здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Поліцейськими використовуються лише спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп’яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу. Перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп’яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки (п. 1-6 Інструкції) та ін. Огляд  на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків. Якщо Ви не впевнені в правомірності дій працівників поліції та незгодні з проведенням огляду на місці працівником поліції або не згодні з результатом проведеного огляду, відразу вимагайте їхати в найближчий заклад охорони здоров’я (ст. 266 КУпАП).
  2. Відмова від проходження процедури тесту тягне те ж саме покарання, що і саме сп'яніння. Не робіть помилки! Не пишіть в протоколі щось типу «поспішаю - тому відмовляюся від огляду». У такому випадку, навіть якщо Ви тверезі (і тому будуть докази) це Вас не врятує.
  3. Якщо не згодні з показаннями тестів - негайно прямуйте в іншу лікарню, де є пункт для огляду на предмет сп'яніння, проходите процедуру і отримуйте висновок, із зазначенням часу. Пам'ятайте, що у Вас є дві години, на все про все. Результати, отримані пізніше можуть бути не прийняті судом як доказ.
  4. Права у Вас заберуть відразу. Натомість повинні видати протокол по ст.130 КУпАП, акт медобстеження на предмет сп'яніння (чек алкотестера).
  5. Рішення у справі приймає суд, а поліція тільки становить і направляє матеріал.

Від необґрунтованих домагань органів правопорядку ніхто не застрахований. Тому моя порада проста - негайно, або, як можна швидше звернутися за допомогою до кваліфікованого адвоката.

адвокат,

Ігор КОЗАК

тел.: (067) 460-88-55

Новини