Середа, 22 серпня 2018 |

поділитися у соціальних мережах:

 

12 жовтня в Гостомелі відбулися урочистості з нагоди відкриття сучасного ЦНАПу у створенні якого взяли українські та шведські експерти. Центр надаватиме мешканцям громади широкий спектр адміністративних послуг, включно з найпопулярнішими, а саме: оформлення субсидій, реєстрація нерухомості, землеустрій, соціальний захист, перевірка даних та оформлення документів з комунальними підприємствами з газо та водопостачання. Спектр послуг, як наголосив начальник відділу ЦНАП Олексій Литвин, буде значно розширюватися.

 .

 

Привітати гостомельців з такою важливою подією в житті громади приїхало багато гостей. Зокрема Сусанна Делланс, керівник початкової фази Програми "U-LEAD з Європою ", представники Євросоюзу в Україні, заступник голови КОДА Олег Письменний, начальник відділу розвитку системи надання адміністративних послуг Міністерства економіки і торгівлі Олександр Камінчук, голова комісії з питань місцевого самоврядування Київської облради Володимир Удовиченко, виконавчий директор Київського відділення Асоціації міст України Гаррі Мартін та інші. Зауважимо, це перший прозорий офіс, що працюватиме за принципом єдиного вікна, який впроваджений за програмою «U-LEAD з Європою», і перший ЦНАП такого рівня серед селищ Київської області. У своїй промові координатор сектору «Регіональний та місцевий розвиток, децентралізація влади» Яніс Айзсалнієкс зазначив, що він дуже задоволений, що вони обрали для старту програми громаду Гостомеля: «У вас ми побачили цілеспрямованість та динамічне прагнення йти до мети, тепер ми сповнені оптимізму впроваджувати нашу програму серед інших громад України…».

Тепер повернемося до самого ЦНАПу, де можна отримати 48 адміністративних послуг. У центрі працюватимуть одночасно шість адміністраторів. Завдяки створенню ЦНАП жителі Гостомельської громади отримають зручний та якісний доступ до адміністративних сервісів. Кошти, отримані від послуг, будуть зараховані до бюджету громади.

Допомогу в ремонті, оснащенні ЦНАП меблями та сучасною технікою спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала Програма «U-LEAD з Європою: Покращення якості місцевих послуг для населення». Також у рамках Програми працівники центру пройшли тренінговий курс та підвищили кваліфікацію. Провідні українські та шведські експерти розробили п'ять навчальних модулів спеціально для майбутніх працівників ЦНАП в об'єднаних територіальних громадах України. Варто зазначити, що багато уваги в навчальній програмі присвячено гендерній рівності: жителі ОТГ — майбутні працівники ЦНАП знайомляться з цим питанням в рамках окремого модуля.

Напередодні відкриття ЦНАП в Гостомельській громаді були проведені заходи інформування жителів громади про особливості роботи ЦНАП, права та обов'язки працівників ЦНАП та споживачів послуг.

Наближення послуг до людей та підвищення їх якості — серед завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка впроваджується Урядом України з 2014 року. Гостомельська громада скористалася інструментами реформи для забезпечення розвитку своєї території та створення комфортного середовища для життя кожного мешканця громади.

Голова Гостомельської селищної ради Юрій Прилипко подякував Програм «U-LEAD з Європою за значний внесок у створення Центру надання адміністративних послуг у Гостомельській громаді та наголосив, що тепер у ЦНАП втілено нову модель надання послуг: швидкий, прозорий, доступний сервіс у  зручних та комфортних умовах.

Сусанна Делланс, керівник початкової фази Програми, що "U-LEAD з Європою" Гостомельська громада — одна з перших громад-учасниць Програми, в якій відкрився центр надання адміністративних послуг, та відмітила згуртованість та про активну позицію громади під час роботи з Програмою.

 «Ми дякуємо громаді за ентузіазм, а також за відповідальність та рішучі дії по модернізації ЦНАП. Наше партнерство в рамках Програми «U-LEAD з Європою» виправдало всі сподівання, тому я впевнена, що ви сповна реалізуєте й інші можливості реформи децентралізації, адже перший крок — покращення якості надання місцевих послуг населенню, вже зроблено»,— додала Сусанна Делланс.

Модернізований ЦНАП створено за європейськими стандартами, він доступний для людей з інвалідністю. В приміщенні обладнаний дитячий куточок.

ЦНАП знаходиться в центрі Гостомеля за адресою вул. Свято-Покровська 220 та працює 6 днів на тиждень.

Нагадаємо, що протягом 2017 року, в рамках пілотної фази Програми «U-LEAD з Європою: Покращення якості місцевих послуг для населення» в ОТГ України відкриються 26 ЦНАП, серед яких і Гостомельський центр надання адміністративних послуг.

Найкращі практики створення та покращення якості надання адміністративних послуг в ОТГ, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в 26 пілотних громадах, учасниках пілотної фази, будуть застосовані до ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази Програми. Це не менше 400 Центрів до кінця 2020 року!

 

Церемонія відкриття ЦНАПу закінчилася святковим концертом за участі творчих колективів селища Культурно-оздоровчого комплексу, зокрема народного «Криниця», гурту «Феєрія»,  виступу вихованців СК «Спарта», також нагородженням призами переможців конкурсу селфі в ЦНАП, врученням Подяк.

 

PS

«U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується за рахунок донорської підтримки Європейського Союзу, зокрема його держав-членів Данії, Естонії, Німеччини, Польші та Швеції.

За детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до Олени Молодцової, комунікаційної експертки Програми «U-LEAD з Європою: покращення якості надання місцевих послуг для населення»: +38 063 184 53 26, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Валентин СОБЧУК

 

 

Новини