Четвер, 19 жовтня 2017 |

Петиції

Когорту Почесних громадян Гостомеля поповнили ще троє наших земляків, двоє з них — посмертно

На сесійному засіданні, в роботі якого взяли участь 19 депутатів, було розглянуто низку питань, що стосувалися підготовки до відзначення 523-ї річниці з Дня заснування селища, врегулювання земельних відносин та інші. Першим депутатським рішенням після певних дискусій, оскільки було подано п’ять кандидатур на присвоєння Почесних громадян, було присвоєно трьом нашим землякам. Відтак Почесними громадянами стали, посмертно, двоє героїв, які полягли в АТО: Олександр Старов, Ігор Горбенко. Також Почесне звання громадянина селища присвоїли педагогу з 43-річним стажем роботи Лідії Осецькій. Лідія Трохимівна тривалий час очолювала ЦТДЮІ. Двоє кандидатів не набрали необхідної кількості голосів. Зауважимо, що в когорті Почесних громадян Гостомеля, яка вже нараховуватиме 17 осіб, найстарший — Мальчевський Леонід Антонович, йому йде 94-й рік, він ще й досі викладає уроки духової музики в ЦТДЮІ. Серед Почесних громадян такі відомі люди, як голова правління ПрАТ «Ветропак Гостомельський склозавод» Андрій Павлович Гірник, директор ЗОШ №13 Володимир Миколайович Захлюпаний, селищний голова Гостомеля Юрій Ілліч Прилипко, заступник міського голови Ірпеня Наталія Семко та інші.

Поліція матиме відділок і поповнить свої штати

Так склалося, що довгий час поліція селища працює в режимі недокомплектованості кадрів, як зауважив селищний голова, сьогодні в Гостомелі є тільки один дільничний інспектор. Проблема дефіциту кадрів серед вартових правопорядку вимагає вирішити таке питання, як надання сучасного приміщення, якщо буде приміщення для відділку, то штат гостомельських поліцейських збільшиться до 8-и осіб. На першому етапі для створення відділку було прийнято рішення виділити земельну ділянку для приміщення, що має бути по Варшавському провулку.

МАФи сплачуватимуть за оренду землі.  ДОТ по вулиці Річній  буде віднесений до історичної спадщини, а  земельну ділянку закріпили за громадою

Депутати також ухвалили рішення щодо сплати орендної плати за землю суб’єктами господарювання, в розпорядженні котрих є малі архітектурні форми (МАФи) в котрих здійснюються торгівельні чи інші послуги. Не викликало дискусій питання щодо закріплення за громадою земельної ділянки біля ДОТу по вулиці Річній й та визнання його об`єктом культурної спадщини.

АТОвці Гостомеля й «афганці» отримають земельні ділянки, котрі виділятимуться згідно закону та за принципами справедливості

Якраз принципи справедливості порушувалися в самій спілці учасників АТО при складанні списків на утримання земельних ділянок, бо сталося так, що 25 членів спілки, котра сьогодні розділилася навпіл, отримали по 0, 48 га земельних ділянок, а родини полеглих героїв в АТО Старових і Горбенка по 0,20 га.

• Чому так сталося, чому?— запитувала мати полеглого героя Раїса Старова в голови Гостомельської спілки АТО Олексія Табачука.

Конструктивної відповіді не прозвучало.

—Наші ветерани чекають на землю більше 30 років,— зауважив очільник Гостомельського осередку, заступник Української спілки ветеранів Афганістану (УСВА) Іса Курамогомедов,— але ніхто серед нас не тягне ковдру на себе, бо ми знаємо, що таке воїнська честь… Хіба ми повинні перетворювати гостомельську землю на поле бою?..

З цього приводу також виступили представники від спілки ліквідаторів наслідків аварії Чорнобилської АЕС, яких багато проживає в селищі й котрі також очікують своїх земельних ділянок понад 30 років.

Однак згідно чинного законодавства її першочергово отримають АТОВці, а також інші категорії, зауважив селищний голова, адже Гостомель буде об’єднаною громадою, можливості розширяться, «але відтепер все розподілятиметься за принципами справедливості, а то виходить, що хто отримав пів гектара, намагається отримати ще більше…».— наголосив Юрій Прилипко. Рішення про виділення понад 40-а земельних ділянок АТОвцям і ветеранам УСВА прийматиметься на чергові сесій, проведення котрої планується на 19 жовтня.