Субота, 19 серпня 2017 |

Петиції

Нагадаємо, Гостомельська громада ще 22 червня 2015 року отримала затверджений головою Київської обласної державної адміністрації висновок щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішень про добровільне об’єднання територіальних громад та всіх необхідних  ініціативних документів щодо об’єднання в спроможну громаду.

Після отримання вищезазначеного позитивного висновку Гостомельська селищна рада, Озерська сільська рада Бородянського району та Горенська сільська рада до якої також входить село Мощун Києво-Святошинського району Київської області прийняли рішення щодо об’єднання в Гостомельську громаду з центром об’єднаної громади в селищі Гостомель.  Не зважаючи на те, що Гостомельська громада відповідає перспективному плану формування територій громад Київської області, який схваленого 13.08.2015  Київською обласною радою та входить в перелік громад Київської області який затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1206-р від 18.11.2015, процес створення Гостомельської ОТГ виявився довготривалим з ряду причин об’єктивного характеру, про що красномовно свідчить статистика: в Україні сьогодні існує 417 ОТГ, в Київській області статусу об’єднаної територіальної громади набули лише 2. За подолання даних проблем активно взявся  селищний голова Юрій Прилипко, узагальнивши напрацювання робочої групи селища по створенню ОТГ, очолюваної членом виконкому Василем Думеном і в яку входять депутати селищної ради Олег Мамчур і Юрій Марчук.

Відтак 24 липня на лист селищного голови Юрія Прилипка відреагував перший заступник Київської обласної державної адміністрації О. І. Савченко й підписав відповідний лист Голові комітету з питань державного будівництва та регіональної політики, місцевого самоврядування Верховної ради України С.В. Власенку «Про погодження проекту Постанови Київської обласної державної адміністрації розгляду проекту Постанови Верховної Ради України «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Київської області, зміну і встановлення меж Києво-Святошинського, Бородянського районів, міста Ірпінь та селища Гостомель Київської області». Таким чином КОДА погодила запропоновані зміни в адміністративно-територіальному устрої Київської області, а 26 липня лист зроблено наступний важливий крок, надіслано лист на ім’я голови КОДА О. Л. Горгана щодо проведення перших виборів голови та депутатів Гостомельської селищної об’єднаної територіальної громади. Процитуємо зміст листа:

Шановний Олександре Любомировичу!

Зважаючи та підтримуючи Вашу особисту та ініціативу Кабінету Міністрів України щодо прискорення процесу проведення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах повідомляємо наступне, Гостомельська селищна об’єднана територіальна громада (далі –«Гостомельська громада») утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» № 157-VII (далі – ЗУ № 157-VII).

«Гостомельська громада» ще 22 червня 2015 року отримала затверджений головою Київської обласної державної адміністрації висновок щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішень про добровільне об’єднання територіальних громад та всіх необхідних  ініціативних документів щодо об’єднання в спроможну громаду.

Після отримання вищезазначеного позитивного висновку Гостомельська селищна рада, Озерська сільська рада Бородянського району та Горенська сільська рада до якої також входить село Мощун Києво-Святошинського району Київської області прийняли рішення щодо об’єднання в «Гостомельську громаду» з центром об’єднаної громади в селищі Гостомель.

Відповідно до частини першої ст. 8 ЗУ № 157-VII громада вважається утвореною з моменту прийняття усіма радами рішень, а саме: Гостомельської селищної ради Київської області від 25 червня 2015 року № 1060-56-VI «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Горенської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 24 червня 2015 року б/н «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Озерської сільської ради Бородянського району Київської області від 24 червня 2015 року б/н «Про добровільне об’єднання територіальних громад» таким чином відповідно до прийнятих рішень «Гостомельська громада» згідно ЗУ № 157-VII – утворена на території Київської області.

Слід зазначити, що «Гостомельська громада» відповідає перспективному плану формування територій громад Київської області, який схваленого 13.08.2015  Київською обласною радою та входить в перелік громад Київської області який затверджений розпорядженням Кабінет Міністрів України № 1206-р від 18.11.2015.

Водночас до цих пір в «Гостомельській громаді» не проведені перші вибори. Звертаємо Вашу увагу, що Верховною Радою України від 14.03.2017 за № 1923-VIII був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів» що дає повне право Центральній виборчій комісії призначати перші вибори у вищезазначеній громаді.

Прошу Вас, відповідно до частини 7 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та враховуючи рішення Гостомельської селищної ради, Горенської, Озерської сільських рад щодо об’єднання у Гостомельську селищну об’єднану територіальну громаду з центром у селищі Гостомель Київської області звернутись до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів та відповідно  голови «Гостомельської громади» в установленому законом порядку щодо призначення  перших виборів голови та депутатів в законно створеній «Гостомельській громаді» згідно чинного законодавства.

З повагою ,

Гостомельський селищний голова                                           Ю.І. Прилипко