П'ятниця, 22 червня 2018 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Про це повідомив боєць згадуваного підрозділу, котрий ніс службу на передовій протягом двох років. Олександр Петрович Пилипець, який був однокласником очільника Гостомеля, каже, що Юрій Ілліч допомагав нашим захисникам з перших днів в зоні АТО. Зокрема посприяв придбати генератор на 5 квт., котрий працює й досі, бензопилу та інше устаткування. Батальйон, в котрому служив Олександр Пилипець тримав оборону в самих гарячих точках збройного протистояння, біля Новотроїцького, Новогнатівки.

З історії 72 ОМБр відомо, що 3 серпня 2014 року після двотижневої перерви обстріли наших підрозділів під Ізварино раптово посилилися. Ворог в ультимативній формі запропонував здатися, вийти на територію РФ разом з технікою і боєкомплектом, що залишився — або загинути під шквальним вогнем російської артилерії. Комбати першого і другого батальйонів 72 ОМБР прийняли непросте рішення: розділитися і виходити двома шляхами, через Росію та йдучи на прорив по 50-кілометровому коридору крізь перехресний вогонь з окупованої території та РФ. Знищивши частину техніки, вночі з 3 на 4 серпня комбат 1 МБ Іван Войтенко вивів близько 280 солдат і офіцерів через РФ, з яких всі до одного протягом тижня повернулися додому в Україну. Комбат 2 МБ Михайло Драпатий в цю ж ніч повів своїх 260 героїв на 31-й бронемашині на прорив. Вранці 4 серпня колона дісталася Зеленопілля, де розташовувалась 79 ОМБр та 24 ОМБр. Разом з ними в ніч з 6 на 7 серпня бійці 72 ОМБр здійснили другий, вирішальний етап свого славнозвісного прориву, вийшовши з так званого «Ізваринського котла» в повному складі, не втративши жодного військовослужбовця.

Сьогодні підрозділ захищає позиції біля Авдіївки. Зустрічаючись з селищним головою, ветеран АТО обговорив питання про надання наступної матеріальної допомоги нашим бійцям.  

Новини