Четвер, 18 січня 2018 |

поділитися у соціальних мережах:

 

 

Територія Ірпінського регіону багата на  навчальні заклади, де навчаються діти  зі всієї України. Забезпечити гуртожитками своїх студентів може тільки частина навчальних закладів. Тому значна більшість громадян Приірпіння надають житло в оренду і отримують доходи. Проте не всі з вказаної категорії громадян знають, що у відповідності до діючого законодавства існує порядок справляння податків з отриманих доходів від здавання в найм власного житла.

Особливості нарахування та оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду визначені ст. 170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб'єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець. При цьому  такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного періоду. А саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного кварталу.Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації, яка подається  до органу ДФС  в термін до  1 травня поточного року.

Нагадуємо, на сьогодні громадяни, які зобов’язані задекларувати отримані доходи, мають змогу подати  податкову декларацію  про майновий стан і доходи до Ірпінського відділення Вишгородської ОДПІ в електронній формі через Електронний кабінет платника податків ДФС. Для цього платнику необхідно звернутися до представника Акредитованого центру сертифікації ключів та отримати безкоштовний електронний цифровий підпис.

        Тому, просимо всіх громадян, які отримують доходи від здачі в оренду житлових приміщень, проявити громадянську свідомість та з'явитися до Ірпінського відділення Вишгородської ОДПІ у термін до 1 травня 2017 року і згідно діючого законодавства подати річну декларацію про отримані доходи в 2016 році.

Ірпінське відділення Вишгородської ОДПІ

 

 

Новини