П'ятниця, 27 листопада 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Сьогодні для боротьби з хабарництвом в Україні недостатньо роботи у законодавчому полі та контролю за діяльністю службовців з боку новостворених антикорупційних структур. Українці щоденно стикаються з корупцією не тільки у державних органах, але і в бізнесі та на побутовому рівні. Для докорінної зміни ситуації потрібно не тільки проводити жорстку політику запобігання корупції, притягати до кримінальної відповідальності хабарників, а й будувати таку країну, у якій хабарі давати було б невигідно насамперед самим громадянам.

Цій темі був присвячений семінар «Антикорупційні ініціативи у сфері бізнесу: нове законодавство України та рекомендації щодо його застосування на основі міжнародного досвіду», проведений Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації при КОДА та Професійною асоціацією корпоративного управління за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE, США) .

Перед учасниками семінару ‒ держслужбовцями та представниками бізнесу ‒ виступив регіональний директор з Євразії та Південної Азії CIPE у Вашингтоні (округ Колумбія) Марк Шлейфер. Він розповів, що боротьба з корупцією є однією із пріоритетних сфер роботи CIPE. Особливу увагу спеціалісти Центру приділяють реформуванню неоднозначності правової системи в Україні, поліпшенню механізмів управління, питанню подолання тіньового сектора економіки.

«Сьогодні на порядку денному стоїть реформа регуляторної бази, спрощення процедури спілкування бізнесу з владою. Корупція ‒ це не тільки хабарництво, це використання службовцем своїх повноважень і прав у корисливих цілях, для особистої вигоди, ‒ зазначив Марк Шлейфер. ‒ Для нас важливо надати середньому бізнесу в Україні практичну допомогу в розробці та впровадженні антикорупційних програм. Ми хочемо зламати стереотип, що успішний бізнес в Україні неможливий без корупції».

У роботі семінару активну участь взяв перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе. Він розповів про програму, яка здійснюється КОДА для боротьби з побутовою корупцією в регіоні, представив громадський проект «СТОП корупції у Київській області» та пілотний проект із впровадження адмінсервісів нового формату для громадян України – документ-сервіс «ГОТОВО!».

«Упевнений, що спільною роботою державних органів, представників громадськості та бізнесу ми створюємо нову, безкорупційну модель нашої країни. Спільними колективними діями ми зможемо протистояти корупції», ‒ підкреслив Лев Парцхаладзе.

 

Новини