Четвер, 22 жовтня 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Сьогоднішнє друге засідання (репортаж про перше вчорашнє читайте ТУТ) першої сесії сьомого скликання Гостомельської селищної ради розпочалося з молитви й благословення настоятеля церкви Святої Покрови отця Петра, який закликав усіх представників влади до плідної праці та порозуміння.

Гостомельска рада обрала секретаря, комісії та заступників селищного голови

Першим пунктом порядку денного було обрання секретаря ради (це друга посадова особа в селищі після голови, вибирається з-поміж депутатів). Спочатку селищний голова Гостомеля Юрій Прилипко запропонував на цю посаду Олену Чорну, депутатку від округу № 22, що в Мостищах. Таємне голосування не виявилося результативним. За Олену Чорну віддали 12 голосів. Для прийняття позитивного рішення необхідно щонайменше 14.
Гостомельска рада обрала секретаря, комісії та заступників селищного голови

Відтак, назріла необхідність нової кандидатури від депутатського складу. Більшість пропозицій депутатів була за секретаря ради попереднього скликання Олену Кислицю. Одразу чимало критичних стріл та докорів пролунало на її адресу за попередню каденцію на посаді секретаря селищної ради. А коли новий селищний голова вніс кандидатуру Кислиці на голосування, з сесійної зали від представників громадськості та деяких депутатів пролунали невдоволені вигуки: «Хіба це нова вдала?!», «Де обіцяні зміни?!» і т. ін. На це Юрій Прилипко відповів, що він вносив раніше іншу кандидатуру, яку не підтримали депутати. Тепер вносить на посаду секретаря ту кандидатуру, яку побажали більшість депутатів. Мовляв, влада змінилася, але не повністю, оскільки чимало депутатів підтримують колишнього секретаря ради. Так воно й сталося. За підсумками таємного голосування секретарем селищної ради знову обрали Олену Кислицю, яка набрала 15 голосів «за».

Гостомельска рада обрала секретаря, комісії та заступників селищного голови

Далі перейшли до затвердження заступників селищного голови. На посаду першого заступника Юрій Ілліч вніс кандидатуру Андрія Друзенка. Андрій Анатолійович родом з Рівненщини, вже близько року живе в Гостомелі.  Відповідаючи на запитання депутатів Андрій Друзенко розповів, що донедавна займався будівельним бізнесом, а зараз громадською діяльністю – уповноважений  Міжнародного Комітету захисту прав людини.

Гостомельска рада обрала секретаря, комісії та заступників селищного голови

«Коли я заходив сюди, як будівельник, то мені дуже сподобалося, як Юрій Ілліч сказав, що не потрібно годувати бюрократів, а краще зробити щось хороше для селища», – відповів Андрій Друзенко на запитання, що його спонукало до роботи в Гостомелі. Також він розповів про плани будівництва нової школи на Баланівці (у тім числі й за свої кошти) сказавши, що зараз і у владі також потрібно бути волонтером. Депутати одноголосно підтримали кандидатуру Андрія Друзенка на посаду першого заступника селищного голови Гостомеля.
Гостомельска рада обрала секретаря, комісії та заступників селищного голови

Посада іншого заступника не викликала такої одностайності, хоча також була прийнята переважною більшістю голосів при двох, що утрималися. Так голосували за Олексія Гончаренка – вчорашнього конкурента на виборах Юрія Прилипка. Юрій Ілліч зваживши на чималу підтримку Олексія Олександровича гостомельчанами (1149 голосів, що склало 21,19% від тих, хто взяли участь у голосуванні) запросив його на роботу до своєї команди. Тож, депутати підтримали й цей вибір.

Гостомельска рада обрала секретаря, комісії та заступників селищного голови

Також залишили на посаді одного з заступників селищного голови Василя Саєнка, який займав посаду першого заступника при  головуванні Анатолія Кириченка. Радником селищного голови на громадських засадах працюватиме

Гостомельска рада обрала секретаря, комісії та заступників селищного голови

Депутати розподіли себе по профільних комісіях. А ще проголосували за кількісний склад виконкому Гостомельської селищної ради. За пропозицією Юрія Прилипка вирішили, що членів виконкому буде 15, а не 20, як раніше.

У «різному» обговорили багато інших питань. Зокрема, благоустрою. Так селищний голова Юрій Прилипко дав розпорядження допомогти людям прибрати територію біля їхніх дворів, насамперед, від будівельних матеріалів. Це не нормально, коли пісок чи щебінь лежить біля двору роками і вже бур’яни крізь нього проростають. Одна справа, коли люди будують і якийсь тиждень-другий змушені тримати будівельні матеріали на вулиці. Якщо ж їх використання затягується на місяці й роки – то потрібно прибрати їх у двір.

Ці та багато інших нагальних питань життєдіяльності Гостомеля вирішили обговорити на зборах влади й громадськості, які запланували провести наступної суботи 7-го листопада о 12-й годині в Центральному Будинку Культури Гостомеля (по вул. Свято-Покровській, біля стадіону).

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Новини