Четвер, 23 травня 2019 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Новини

Право на отримання аліментів при вступі на навчання: денна та заочна форма.                                                                                                                                                                          

  Доволі часто до органів юстиції звертаються громадяни з проханням надати консультацію щодо можливості отримання аліментів особою, яка вже досягла повноліття. Наголошуємо, що однією із умов для отримання матеріальної допомоги такого характеру є продовження навчання – до досягнення особою двадцяти трьох років.  

Причому не має значення якою є форма навчання – денна, вечірня чи заочна. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. При вступі на денну форму навчання аліменти можуть бути присуджені щомісячно, але без урахування часу літніх канікул, на заочну – одноразово (один раз на рік) або посеместрово. Також варто брати до уваги той факт, що аліменти можуть бути сплачені лише за умови, коли інший з батьків має можливість надавати матеріальну допомогу. При визначенні їх розміру можуть бути враховані вартість навчання, підручників, проїзду до навчального закладу, а також проживання за місцем його знаходження.

 

Приємно, що репертуар хору цікавить столичну аудиторію, вимогливу до співочих виконавців, яка постійно слухає відомі й популярні колективи.  Наразі хор виступав перед вірниками собору Хреста-Спасителя.

За 20-річну історію хор «Криниця» здобув низку вагомих народ, дипломи фольклорно-етонографічних конкурсів та фестивалів. Очолює хор художній керівник Микола Іванович Кукла. Засновником хору є Почесний громадянин Гостомеля Лідія Трохимівна Осецька. Побажаємо нашим криниченькам невичерпного натхнення й пісень.

Дія документу розширена на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору та ін.

Відповідно до нового Порядку, рішення щодо визнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом приймається комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.

Також з 1 липня цього року вступає в силу строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, який становитиме три роки з дня їх настання. Водночас, у разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду, розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.

Крім того, документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3 днів у попередній редакції), спеціального розслідування – до 15 робочих днів (проти 10 днів).

Зменшено кількість документів, які оформлюються за результатами роботи комісії з розслідування: складається акт за формою Н-1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний), акт за формою Н-5 скасовано.

Нагадаємо, за даними Фонду соціального страхування України рівень професійної захворюваності у І кварталі 2019 року зріс на 22,2% порівняно з тим же періодом минулого року. Кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 4,7%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%.

 
 

Новини

Запрошуємо платників для звірки даних щодо нарахованого земельного податку

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що відповідно до п.п.286.5 ст.286 Податкового кодексу України, нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Разом з тим, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

- розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому новее податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

ГУ ДФС у Київській області

  

На Київщині відшкодували державі 13,5 млн. грн. збитків

Cлідчими СУ ФР ГУ ДФС у Київській області під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області, у квітні поточного року до суду скеровано кримінальне провадження за підозрою фізичної особи у несплаті митних платежів.

Встановлено, що вказана фізична особа шляхом переміщення поза митним контролем придбаних у Туреччині ювелірних виробів із золота у загальній кількості понад 50 кг., які в подальшому реалізувались у спеціалізованих магазинах на території України, ухилилась від сплати митних платежів у сумі 13,5 млн.

Враховуючи, що завдані державі збитки в сумі 13,5 млн. грн. відшкодовано в повному обсязі, судом винесено ухвалу у кримінальному провадженні, якою визнано фізичну особу винуватою та звільнено останню від кримінальної відповідальності у зв’язку з відшкодуванням завданих державі збитків.

ГУ ДФС у Київській області

 

Правом на податкову знижку можна скористуватись по 31 грудня

Головне управління ДФС у Київській області звертає увагу, що  з метою підвищення рівня добровільності декларування доходів громадян,в «Електронному кабінеті»  ДФС працює електронний сервіс із заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи платниками податків – фізичними особами в електронному вигляді.

Електронні форми податкової декларації про майновий стан і доходи  та приклади її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) у банері «Деклараційна кампанія 2019» .

Податкова декларація подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків,  в один із наведених способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Подати податкову декларацію про майновий стан і доходи з метою повернення  податкової знижки можна за місцем реєстрації по 31 грудня 2019 року включно. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке правона наступні податкові роки не переноситься.

ГУ ДФС у Київській області

 

 

СГ, який використовує пальне виключно для власного споживання, вважатиметься особою, що реалізує пальне, якщо він є розпорядником акцизного складу

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що відповідно до норм ПКУ ( у редакції, чинній з 01.07.2019),  з 01.07.2019 платником акцизного податку є, зокрема, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий.
Розпорядником акцизного складу є суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу - п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14ПКУ у редакції, чинній з 01.07.2019.

З 01.07.2019 об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації з акцизного складу/акцизного складу пересувного будь-яких обсягів пального або спирту етилового понад обсяги, що:

– отримані з інших акцизних складів / акцизних складів пересувних (до 01.07.2019 – від інших платників акцизного податку), що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН);

– ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

– вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до п.п.213.1.1 п.213.1 ст.213 ПКУ, або не підлягає оподаткуванню, або звільняється від оподаткування, або оподатковується на умовах, установлених ст.229 ПКУ, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.

Підпунктом 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що реалізація пального або спирту етилового для цілей розд. VI ПКУ – будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження), зокрема, пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

 - до акцизного складу;

 - до акцизного складу пересувного;

 - для власного споживання чи промислової переробки;

 - будь-яким іншим особам.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

-  у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;

  -  при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Отже, суб’єкт господарювання, який використовує пальне виключно для потреб власного споживання вважається особою, що реалізує пальне, за умови, що є розпорядником акцизного складу.

ГУ ДФС у Київській області

 

Платники збору за місця для паркування транспортних засобів

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що п.п. 268 прим. 1.1.1 п. 268 прим. 1.1ст. 268 прим. 1 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Відповідно до п.п. 268 прим. 1.1.2 п. 268 прим. 1.2 ст. 268 прим. 1 ПКУ, перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад про встановлення збору.
 Таке рішення разом з переліком осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад контролюючому органу в порядку, встановленому розд. I ПКУ.

     Згідно з п.п. 12.3.3 п. 12.3 ст. 12 розд. І ПКУ копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін до них.
Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях та подають її в електронній формі центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову тамитну політику.

Контролюючі органи відповідно до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI із змінами та доповненнями подають органам місцевого самоврядування у розрізі джерел доходів звітність:

- про суми нарахованих та сплачених податків і зборів, суми податкового боргу та надмірно сплачених до місцевих бюджетів податків і зборів на відповідних територіях – щомісячно, не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним;

-  про суми списаного податкового боргу;

- розстрочені і відстрочені суми податкового боргу і грошових зобов’язань платників податків;

- суми наданих податкових пільг, включаючи втрати доходів бюджету від їх надання – щокварталу, не пізніше 25 днів після закінчення звітного кварталу.
Вказана звітність по платниках надається контролюючим органом за запитом органу місцевого самоврядування.

ДФС України не пізніше 15 липня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях.

ГУ ДФС у Київській області

 

У списку 128 нагороджених учасників бойових дій, загальне ж число АТОвців Гостомеля - понад 300 осіб. Нагородження приурочили до Дня резервіста, який відзначається в Україні вперше. Патріотів і захисників нашої держави привітали очільник селища Юрій Прилипко, Почесний громадянин Гостомеля Андрій Гірник, який постійно тримає руку на пульсі допомоги нашим захисникам, представники ІМР, перший заступник міського голови Олександр Маркушин, від депутатського корпусу депутат Максим Плешко, Наталія Смолянчук, депутати Гостомеля, військовий комісар Ірпінсько-Бучанського ОМВК Володимир Кондратенко, голова Гостомельської спілки АТО Олексій Табачук.

Разом з ветеранами АТО Гостомеля були їхні діти, безхмарне майбутнє котрих захищали їхні молоді батьки, які незважаючи на вік, вже стали ветеранами.       

"Україна  і Гостомель гордиться вами і вашою мужністю, ви взяли в руки зброю, аби захистити Вітчизну та принести перемогу, а з нею – і мир на нашу землю. Бажаю в цей сонячний день добробуту й злагоди всім вашим родинам",— зазначив під час виступу Юрій Прилипко.

На жаль, цього сонячного дня не дочекалися шестеро гостомельців, двоє з котрих, як Олександр Старов і Ігор Горбенко загинули на передовій, ще четверо, унаслідок отриманих ран і захворювань-  вдома.

Взагалі ж унаслідок збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року, загинули від 12 800 до 13 000 осіб. Такі дані оприлюднила Моніторингова місія ООН з прав людини.

За даними місії, приблизно 3300 загиблих на Донбасі були цивільними особами, 4000 - військовослужбовцями української армії, а 5500 - підтримуваними Росією озброєними бойовиками.Ще від 27 тисяч до 30 тисяч осіб отримали під час конфлікту поранення. 

Члени виконкому розглянули всі питання порядку денного. Зокрема: хід виконання селищного бюджету за 1 квартал 2019 року, коригування тарифів на окремі види ритуальних послуг, що надаються КП «УЖКГ «Гостомель», котрі вирішено було направити на розгляд сесії ГСР. Ухвалено рішення про видалення аварійних дерев у селищі Гостомель, затверджено проектно-кошторисну документацію капітальних ремонтів доріг і тротуарів по вулиці Яровій, провулку між вул Ярова та вул. Вишнева, по вул Остромирська (БК «Чотири леви»); виділення коштів на виплату одноразової матеріальної допомоги, питання житлової комісії, про затвердження конкурсної документації з призначення управителя ОСББ, про взяття на квартирний облік, питання відділу містобудування та архітектури. Внесено зміни до рішення виконкому від 1 серпня 2018 року «Про визначення посадових осіб, уповноважених на складання протоколів та приписів про адміністративні порушення», про переоформлення дозволів на розміщення зовнішньої реклами. У різному розглянули питання щодо не сакціонованої зупинки (аптека напроти склозаводу), застосування заходів щодо водіїв, які б зупиняли транспорт на спеціально виділеній зупинці поряд.   

 ЗАЯВА ПРО НАМІРИ

 Аеродром Київ-Антонов-2 ДП «АНТОНОВ» розташований  за адресою: Україна, Київська обл., 08291 с.м.т. Гостомель, вул. Автодорожна, 1  має намір виконати реконструкцію та технічне переоснащення радіомаячної системи посадки з МКпос 328° на аеродромі Київ/Антонов-2.

Реконструкція та технічне переоснащення передбачає заміну обладнання радіомаячної системи посадки, що морально застаріло та відпрацювало свій технічний ресурс, на сучасне обладнання інструментальної системи посадки «ILS» з далекомірним радіомаяком «DME» для визначення напрямку та відстані до ЗПС для курсу посадки 328°. Реконструкція дозволить поліпшити екологічну обстановку в аеропорту і прилеглих територіях, дотримати вимог екологічного законодавства. Потреба в ресурсах при експлуатації:

- земельних – в межах існуючої території аеропорту;

- сировинних – немає потреби;

- електроенергія – від існуючих мереж.

 Можливі впливи планової діяльності при будівництві і експлуатації на навколишнє середовище:

  1. Геологічне середовище – не впливає.
  2. Атмосферне повітря – не впливає.
  3. Електромагнітне випромінення передавачів в діапазонах ДВЧ та УВЧ – вплив незначний і відбувається в межах захисних зон майданчиків запроектованих об’єктів. Реконструкція дозволить зменшити вплив існуючих передавачів.
  4. Грунти – не впливає.
  5. Техногенне середовище – не впливає. Радіотехнічне обладнання та дизель-генераторна установка обладнані сучасними системами безпечної експлуатації.
  6. Клімат і мікроклімат – не впливає.
  7. Рослинний та тваринний світ – не впливає. В районі розташування об’єкту проектування природно-заповідні об’єкти відсутні.
  8. Соціальний ризик планової діяльності об’єкту – прийнятний. Проектно-кошторисна документація розроблена з урахуванням вимог нормативно-правових актів, діючих на території України. Зобов’язання замовника, щодо здійснення проектних рішень: - на всіх етапах запроектованої діяльності проектні рішення будуть здійснюватись у відповідності з нормами і правилами охорони навколишнього середовища і вимогами екологічної безпеки.

 

 

 

 

З  документацією    можна  ознайомитись  за  адресою:    03151, м. Київ,

вул. Ушинського 40, корп. Б, оф. 307, тел/факс: (044) 242-35-64.

          Зауваження    та    пропозиції       направляти    до    Центру       надання адміністративних    послуг   в с.м.т Гостомель    за  адресою: с.м.т. Гостомель, вул.  Свято-Покровська, 220,  тел. (045) 973-10-55 протягом 30 днів з моменту опублікування оголошення. Замовник  – ДП «АНТОНОВ». Генпроектувальник - ТОВ «Елар-Телеком», м. Київ.

 

 

Директор АТП ДП «АНТОНОВ»                                       М.Г. Харченко

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

засідання виконавчого комітету

Гостомельської селищної ради

 

«17» травня 2019 року, 09:00

Найменування питання

Доповідач

1. 

Про хід виконання селищного бюджету за 1 квартал 2019 року

Закревська А.В. – начальник відділу обліку та звітності

2. 

Про коригування тарифів на окремі види ритуальних послуг, що надаються КП «УЖКГ «Гостомель»

Пустовалов В.В. – начальник КП «УЖКГ «Гостомель»

3. 

Про видалення аварійних дерев у селищі Гостомель

Чечко С.В. – керуючий справами

4. 

Про затвердження проектно-кошторисної документації

Абрамчук Д.В. – заступник селищного голови

5.   

Про виділення коштів на виплату одноразової матеріальної допомоги

Абрамчук Д.В. – заступник селищного голови

6.   

Питання житлової комісії

Афоніна В.В. - начальник юридичного відділу

7.   

Питання відділу містобудування та архітектури

Єрмолаєв В.А. – начальник відділу містобудування та архітектури

 

 

Керуючий справами                                                                                   С.В. Чечко

В Гостомелі, вже кілька років поспіль, за ініціативи депутата ГСР Надії Дудник до Дня вишиванки проводяться колективні флеш-моби, в яких беруть участь працівники Ради й депутати, долучаються діти.

Вишиванка символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть. Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше.

За повір'ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону.  

У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Кожен регіон мав свої візерунки. Легко впізнати Борщівську вишиванку з Тернопільської області. Тут переважає чорний колір. Існує легенда, під час татарського набігу загинули всі місцеві чоловіки, тож жінки з навколишніх сіл заприсяглися впродовж 7 поколінь вишивати тільки чорні сорочки.

Буковинська сорочка завжди з яскравими квітами. Космацька – з помаранчевими та жовтими барвами. Полтавчани люблять вишивати білим по білому.

Мали вишивальниці й своє свято – День Варвари 17 грудня. В цей день не можна було ні прибирати, ні прати, ні глину місити, а тільки вишивати.

19-му столітті Іван Франко почав поєднувати вишиванку з європейським костюмом і започаткував своєрідну моду.Сучасники згадували: "Де б він не з'являвся, неодмінно привертав увагу своїм піджаком та вишиваною сорочкою поміж пишних комірців та краваток".

У кінці 19 століття про український традиційний одяг заговорила вся Європа, яку важко чимось здивувати. В 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишивок. Українські орнаменти зачарували тамтешніх модниць, а в самій Україні розпочалися перші наукові дослідження вишивки.

Зараз елементи української вишиванки використовують у своїх колекціях визнані у світі модельєри та модні доми – Жан-Поль Готьє, Джон Ґальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana. А в 2015-му американський Vogue опублікував статтю, в якій назвав українську вишиванку одним з головних трендів сезону.

У період проведення Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році в Україні Мадонна купила собі українську вишиванку. Також полюбляють носити вишиванки Міла Куніс, Діта фон Тіз, Сандра Буллок.

 

 

Незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення під час перепризначення у травні субсидій на новий рік.

Міністерство соціальної політики України, враховуючи позицію НКРЕКП про неправомірність дій операторів газорозподільчих мереж, ініціювало зміни до Постанови КМУ № 848. Вони передбачають право субсидіантів на автоматичне перепризначення допомоги на новий період за наявності «сумнівного» боргу за газ.

Субсидіанти сигналізують, що останнім часом їм приходять платіжки зі значними боргами. Природа цих боргів для них є незрозумілою, оскільки за спожитий їхнім домогосподарством газ, вони розраховуються вчасно. Тому за пропозицією Мінсоцполітики Уряд прийняв рішення не враховувати ці «сумнівні» борги.

У травні, на вимогу Постанови КМУ №848, усі постачальники природного газу будуть зобов’язані надати у місцеві управління соцзахисту інформацію щодо наявності простроченої заборгованості без зазначення нарахувань за так звані коефіцієнти. На основі цієї інформації й будуть перепризначатися субсидії.

Ті сім’ї, які розраховуються за газ вчасно і в повному обсязі, отримають право на готівкову субсидію. Ті громадяни, які матимуть борги за спожитий ними газ, будуть переведені на безготівкову форму монетизації. Борги сумнівного походженні ні в першому, ні в другому випадку, не впливатимуть на процес перепризначення субсидій.

 PS

 

КИЇВ. 15 травня. УНН. З першого жовтня 2019 року в Україні стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідне рішення ухвалив уряд на сьогоднішньому засіданні, передає УНН з посиланням на прес-службу Мінсоцполітики.

Як зазначили в прес-службі, відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова. Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через "Ощадбанк". Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг. Після того, “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.

Такий механізм буде зручним для тих споживачів, які хочуть зекономити час на оплату житлово-комунальних послуг.
Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ "Ощадбанк" та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.
Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків.

Нагадаємо, раніше УНН повідомляв, що уряд України планує поступово монетизувати всі існуючі пільги — за прикладом монетизації комунальних субсидій.

 

Новини