Вівторок, 7 липня 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Новини

Представники Гостомельської селищної ради з ознайомчим візитом відвідали Пісківську селищну об'єднану територіальну громаду. Перейняли досвід основних напрямків на що необхідно звернути увагу на перших шагах, на які нагальні питання звернути особливу увагу. Особливо зупинились на освіті та медицині, . Також фінансах та бюджетних питаннях.

PS

Створення об'єднаної територальної громади та набуття нею додаткових повноважень у прийнятті рішень зумовило необхідність і можливість утворення у громаді структури, яка б забезпечувала громадський порядок, охорону комунальної та приватної власності. Спонукала до цього і обмежена кількість працівників поліції, які працюють у населених пунктах, та їх обмежені функції. Безпека життя людей та їх житла, охорона об'єктів комунальної та приватної власності стала одним із пріоритетних напрямів роботи селищної ради об'єднаної територіальної громади.

Рішенням сесії Пісківської селищної ради було утворене комунальне підприємство "Пісківська варта" та затверджено його статут. Відповідно до своїх функцій підприємство забезпечує охорону громадського порядку та безпеку шляхом патрулювання на вулицях, нагляду та охорони об'єктів оцінювання безпеки помешкань і громадських будинків,обслуговування систем безпеки та спостереження, в тому числі за допомогою електронних систем сигналізацій, проведення розслідувань.

Підприємство буде співпрацювати з відповідними державними структурами, що, переконані у громаді, забезпечить правоворядок у населених пунктах, зменшить рівень злочинності, підвищить впевненість членів громади у безпечності свого життя та домівок, що є однією з основних умов добробуту.

 

 

 

Відповідно  до  частини 3 пункту 5 ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , Закону України «Про доступ до публічної інформації» та на підставі розпорядження  селищного голови №02/131  від 01.07.2020 р. «Про скликання шістдесят четвертої   сесії сьомого скликання» доводжу до відома  депутатів проект порядку денного 64 сесії  Гостомельської селищної ради, що запланована  на   14.07.2020 р.  :

 

 1. Про внесення змін до рішення сесії Гостомельської селищної ради №1027-58-VII від 21.12.2019 року «Про бюджет селища Гостомель на 2020 рік»
 2. Про надання матеріальної допомоги
 3. Про внесення змін до рішення сесії Гостомельської селищної ради №1028-58-VII від 21.12. 2019 року «Про структуру та чисельність працівників апарату селищної ради, її виконавчого комітету, фізичної культури і спорту на 2020 рік»
 4. Про внесення змін до рішення сесії Гостомельської селищної ради №1030-58-VII від 21.12. 2019 року «Про затвердження штатного розпису на 2020 рік»
 5. Про внесення змін до рішення сесії Гостомельської селищної ради №1029-58-VII від 21.12.2019 року «Про умови оплати праці працівників апарату Гостомельської селищної ради та її виконавчого комітету»
 6. Про внесення змін до рішення сесії Гостомельської селищної ради №992-38-V від 19.02.2009 року «Про встановлення плати за поховання»
 7. Про внесення змін до рішення сесії Гостомельської селищної ради №720-44-VІІ від 20.09.2018 року «Про створення ритуальної служби селища Гостомель»
 8. Про безоплатне прийняття на баланс Гостомельської селищної ради з балансу виконавчого комітету Ірпінської міської ради фактичних витрат по капітальним видаткам об’єктів благоустрою із подальшою передачею їх на баланс КП «УЖКГ «Гостомель»
 9. Про безоплатну передачу на баланс КП «УЖКГ «Гостомель» майна придбаного по Цільовій програмі «Громадський бюджет селища Гостомель на 2018-2022 роки»
 10. Про безоплатну передачу на баланс Ірпінської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 майна придбаного по Цільовій програмі «Громадський бюджет селища Гостомель на 2018-2022 роки»
 11. Про внесення змін до рішення Гостомельської селищної ради №1013-58-VІІ від 12.12.2019 року «Про затвердження плану діяльності підготовки проектів регуляторних актів Гостомельської селищної ради на 2020 рік» (Про затвердження Порядку передачі в оренду комунального майна територіальної громади селища Гостомель- проект регуляторного акту)
 12. Про продовження строку дії контракту з директором комунального підприємства «Гостомель Житлоінвест» Гостомельської селищної ради
 13. Про створення та затвердження Статуту  комунального підприємства «Благозеленбуд» Гостомельської селищної ради
 14. Звіт про виконання Плану роботи Гостомельської селищної ради \/ІІ скликання у першому півріччі  2020  р.
 15. Звіт про роботу та прийняті рішення виконавчим комітетом  Гостомельської селищної ради у першому півріччі 2020 р.
 16. Про врегулювання земельних відносин
 17. Про розгляд протоколів постійних депутатських комісій
 18. різне

 

Дата проведення :14.07.2020 р.

Час проведення сесії : 10.00

Місце проведення : актова зала ЦТДЮ

 

Головам постійних депутатських комісій прохання призначити засідання комісій, відповідно до переліку питань,що виносяться на розгляд сесії.                                                                          

                                                                                 

Секретар ради О.Кислиця

Після Революції Гідності в українському суспільстві виникла нагальна потреба у реформуванні правоохоронної системи. Восени 2014 року було представлено концепцію реформи Міністерства внутрішніх справ, в якій передбачалось створення Національної поліції замість міліції. 2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну поліцію". 4 липня на Софійській площі у Києві присягу на вірність Україні склали перші співробітники нової поліції. Ними стали патрульні поліцейські.

Юрій Прилипко привітав вартових правопорядку Приірпіння, очолюваних поковником поліції Валерієм Євтушенком з наступаючим професійним святом та ювілеєм.

Важкі поліцейські будні вимагають від кожного з представників цієї професії високого професіоналізму та зразкової дисципліни. На кожного з них покладено відповідальне й благородне завдання – захист життя та здоров’я людей, прав і свобод громадян, ведення боротьби зі злочинністю та охорона громадського порядку.

З нагоди свята, Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко відзначив кращих поліцейських Ірпінського відділу НП у Київській області Подяками, побажавши, щоб їхні професійні зусилля були винагородженні повагою і довірою кожного громадянина, а міцне здоров’я та благополуччя стали непохитною основою зростання подальших професійних успіхів!

PS

Близько місяця патрульна поліція столиці працювала у тестовому режимі. Другим українським містом, де поліцейські вийшли на вулиці, став Львів, третім – Одеса. Після цього проект поступово почав втілюватися в усіх містах України. Цей процес зайняв майже рік.

Завдання Нацполіції України Відповідно до закону «Про Національну поліцію» основними завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:

- забезпечення публічної безпеки і порядку;
- охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
- протидії злочинності;
- надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

 

Продуктивно й динамічно відбулося засідання виконкому з представниками територіальних громад Гостомельської ОТГ. Розглянуто всі питання порядку денного.

Затверджено план роботи та графік засідань виконавчого комітету Гостомельської селищної ради на ІІ півріччя 2020 р. Прийнято рішення щодо видалення аварійних дерев та надання матеріальної допомоги. Також схвалено питання відділів містобудування й  архітектури,  контролю за благоустроєм. Заслухано й прийнято до уваги звіт начальника відділу ЦНАП Олексія Литвина.

Прозорий офіс Гостомеля був першим пілотним проектом в Україні, впроваджений в селищі за допомогою міжнародної програми «U-LEAD з Європою». ЦНАП успішно вписався в спектр роботи за принципом єдиного вікна й постійно розширює свій арсенал, надаючи близько 100 адмінпослуг, а от яких саме, читайте у звіті.

ЦНАП Гостомеля здійснює прийом документів та їх видачу виключно через адміністраторів ЦентруЮ тобто людям не потрібно ходити по кабінетах.

На теперіішній час ЦНАП Гостомеля – це:

 • комфортні умови прийому громадян (ЦНАП облаштований належною зоною очікування, дитячим майданчиком, санітарними кімнатами, телевізором, інформаційними стендами, зоною WiFi, створені умови для людей з обмеженими можливостями), простота в обслуговуванні, своєчасність надання послуг, розширені та зручні часи прийому (у т.ч. робота без перерви на обід та у суботу, у четвер до 20.00), організація надання послуг у найкоротший строк за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень,

У приміщенні Центру та сайті Гостомельської селищної ради у розділі Центр надання адміністративних послуг розміщено актуальну та зручну інформацію щодо діяльності ЦНАПу, в.т.ч. інформаційні картки по кожній послузі, нормативна база, установчі документи, графік роботи та контакти.

Рішенням Гостомельської селищної ради №471-26-VII від 7 вересня 2017 року було затверджено перелік послуг Центру, інформаційні та технологічні картки. На момент відкриття ЦНАП Гостомеля надавав 48 послуг, а вже зараз ми маємо можливість надавати 100 послуг з питань:

 • архітектури і містобудування, приватизації житла та взяття на квартирний облік, комунальної власності, землеустрою, реєстрації нерухомого майна, реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, надання субсидій та допомоги при народженні дитини, реєстрації актів цивільного стану, благоустрою.

Крім цього, укладено угоди і ведеться прийом громадян спеціалістами Ірпіньводоканалу, Київоблгазу, БТІ «Північне», Управлінням Пенсійного фонду м. Ірпінь та юристами з питань безоплатної правової допомоги.

Персонал Центру на сьогодні налічує 4 співробітника (керівник, який також виконує функції адміністратора, адміністратор, державний реєстратор та сеціаліст з реєстрації місця проживання). Наявна штатна чисельність адміністраторів Центру гранична для надання вищезазначеної кількості видів адміністративних послуг.

Перелік послуг не є остаточним, та буде розширюватись для зручності громадян. Так, ми плануємо ввести в штат Центру державного реєстратора з питань реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У планах на поточний рік також є придбання станції та обладнання для виготовлення ай-ді карток та біометричних паспортів, що також передбачає введення в штат ще двох кваліфікованих спеціалістів за даним напрямом роботи.

За два з половиною роки роботи за консультацією та отриманням послуг до Центру звернулось більше 16 тис. громадян та субєктів підприємницької діяльності.

Найбільше звернень стосуються питань реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання – близько 8000 тис.

Державна реєстрація речових прав – 3600.

Земельні відносини – 3200.

Містобудування та архітектура – 630.

Благоустрій – 420.

Матеріальна допомога – 145.

Квартирний облік – 33.

Крім того співробітниками Центру надано більше 20000 консультацій. Консультації надаються не лише при особистому звернені громадян, а й за допомогою засобів телефонного зв’язку та електронної пошти.

Щодо платних послуг, до яких відносяться послуги державного реєстратора та реєстрації місця проживання то у 2018 році за державну реєстрацію до бюджету було сплачено 120 тис.грн., у 2019 році – 280 тис.грн., за півроку 2020 року – 152 тис.грн.

Центр надання адміністративних послуг постійно удосконалює свою роботу, розширює спектр послуг, забезпечує комфортне перебування відвідувачів у Центрі та високу якість обслуговування. Про результати своєї роботи щоквартально ми звітуємо Міністерству цифрової трансформації та в Київську обласну державну адміністрацію.

На період карантину Центр не припиняв свою роботу. ЦНАП працює з врахуванням усіх вимог, які висунуті урядом на цей період (дезинфекція приміщень, захисні маски, антисептики, соціальна дистанція, надання послуг онлайн). Найбільш затребувані послуги (реєстрація місця проживання та державна реєстрація нерухомості) здійснюються за попереднім записом

 

 

З 1 липня українцям перерахували розмір пенсій через збільшення прожиткового мінімуму

КИЇВ. 1 липня. УНН. Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсійних виплат з 1 липня 2020 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1638 грн до 1712 грн. Про це повідомляє УНН з посиланням на Пенсійний фонд України.

Для непрацюючих пенсіонерів зросте розмір мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж.

Незалежно від того, працює особа, чи ні, збільшаться розміри встановлених до пенсій надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, які базуються на величині прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення пенсії за результатами перерахунку залежить від того, які складові входять до пенсійної виплати, що обчислюється від прожиткового мінімуму.

Перерахунок проведено в автоматичному режимі. Виплата перерахованих пенсій буде проводитись з 4 липня.

Нагадаємо, Уряд планує запровадити накопичувальну пенсію з 2021 року.

  

ПОРЯДОК ДЕННИЙ засідання виконавчого комітету

Гостомельської селищної ради

 

«02» липня 2020 року, 09:00

Найменування питання

Доповідач

 

1.        

Про затвердження плану роботи та графіку засідань виконавчого комітету Гостомельської селищної ради

на ІІ півріччя 2020 р.

Чечко С.В. – керуючий справами

2.        

Про підсумки роботи відділу з питань надання адміністративних послуг (ЦНАП)

Литвин О.В. – начальник відділу з питань надання адміністративних послуг

3.        

Про видалення аварійних дерев у селищі Гостомель

Абрамчук Д.В. – заступник селищного голови

4.        

Про виділення коштів та виплату одноразової матеріальної допомоги

Фальковський В.А. – заступник селищного голови

5.        

Питання відділу містобудування та архітектури

Єрмолаєв В.А. – начальник відділу містобудування та архітектури

6.        

Питання відділу контролю за благоустроєм

Чемерис С.В. – начальник відділу контролю за благоустроєм

7.        

Різне

 

 

 

               Керуючий справами                                                          С.В. Чечко

 

24 роки тому, Верховна Рада України від імені українського народу, прийняла Основний Закон держави. Конституція увійшла в наше життя як головний оберіг державності і демократії, як гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє народу.

З нагоди 24-ї річниці Основного Закону України в Гостомелі відбулася традиційна церемонія покладання квітів пам’ятнику Тараса Шевченка та меморіалу воїнам АТО та ООС на Алеї Слави.

Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко разом з керуючим справами селищної ради Світланою Чечко від імені усієї Гостомельської об'єднаної територіальної громади вшанували пам'ять всіх тих, хто відстоював незалежність Української держави на різних етапах її державотворення. 

 

Рядками історії

Також у цей день в Україні традиційно згадуємо історію конституційного руху в Україні. 

Добрі демократичні звичаї народовладдя лягли в основу нашої першої кодифікованої Конституції у формі договору Гетьмана Війська Запорізького з козацтвом і старшиною укладеного Гетьманом Пилипом Орликом. 

Це була Конституція Української Громади, Українського громадянського суспільства.

Головний принцип цього документу - опора на міцне місцеве самоврядування. Рада обиралася з представників місцевих громад. Полковники призначалися за погодженням з місцевою громадою. Представники головного скарбника у регіонах обиралися місцевою громадою і були підзвітні їй. 

З часів Пилипа Орлика змінилося не багато. Сильна громада та максимальна самоврядність — це головні передумови, котрі змусять усіх цінувати і поважати Основний закон. 

Тож нехай День Конституції додає нам сил та впевненості для досягнення поставлених цілей на благо нашої держави та громади Тернополя.

Бажаю вам міцного здоров’я, миру після перемоги, щастя, добра, благополуччя, натхнення та плідної праці в ім’я нашого спільного кращого майбутнього.

Пишаймося нашими славними пращурами і творимо нове майбутнє!

Слава Україні!

 

Широ вітаю Вас з Днем Конституції. 

28 червня 1996 року назавжди залишиться видатною подією в сучасній історії української державності. Обравши шлях незалежного розвитку і закріпивши це в Конституції, Україна підтвердила своє прагнення розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову,  державу.

Це свято кожного з нас, не зважаючи на стать, вік, професію, соціальний стан чи мову. Адже Основний Закон нашої країни гарантує та забезпечує права і обов’язки громадян. Саме людина, її здоров’я, честь, гідність, недоторканість і безпека є найвищою цінністю у державі.

Але конституційні норми, які б вони не були передовими і демократичними, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні нам треба перетворити зміст на результат. Для цього нам потрібна підвищена відповідальність, самовіддана праця кожного та єдність помислів і дій. 

Ми маємо пам’ятати, що наш святий обов’язок реалізувати на практиці основні принципи Конституції. Слава Україні!

Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко

АНТИТІЛА ДО COVID-19 Є У МЕНШ НІЖ 1% ЛЮДЕЙ - УКРАЇНСЬКЕ ТЕСТУВАННЯ

Вчені припускають, що імунітет до COVID-19 зберігається кілька місяців, матеріал на цю тему в інформації ТСН.

У Китаї упродовж восьми тижнів перевіряли у людей, які перехворіли на COVID-19, рівень антитіл у крові. В Україні теж проводять схоже дослідження. І виявляється, що імунітет залежить від того, наскільки тяжкі симптоми мав хворий. 

Китайські науковці протягом восьми тижнів вимірювали кількість антитіл у крові 74 пацієнтів. Половина з них перехворіла на COVID-19 важко, інша половина - безсимптомно. У обох груп імунітет погіршився. Разом із цим в 40% безсимптомних хворих антитіла взагалі перестали проявлятися.

Згідно з висновком вчених Медичного університету Чуціна, імовірно, імунітет до COVID-19 зберігається 2-3 місяці, а не 2-3 роки, як вважали раніше. 

Професор Олександр Дуда з колегами проводить подібне дослідження в Україні.  Зокрема, серед людей, за якими він спостерігає, - мешканці гуртожитків, які стали осередками коронавірусної хвороби. Їхній імунітет почав послаблюватися вже за місяць після хвороби.

За відомими науці біологічними законами, якщо вірус потрапляє в організм людини вперше - імунітет виробляє антитіла, але на це потрібен певний час. Тож вірус встигає розмножитися в організмі, однак після першого знайомства залишається імунна пам'ять і надалі вона відбиває атаки вірусу одразу. 

Лікарка-анестезіологиня з Чернівців Ганна Рибарчук розповідає, що перехворіла на коронавірус двічі за місяць. Обидва рази її діагноз був підтверджений полімерно-ланцюговою реакцією. 

"На лікарняному я пробула два тижні. Достатньо швидко в мене вже були негативні ПЛР. Я пішла на роботу. Мабуть, це було квапливе рішення. Від першого моменту інфікування до другого минуло три тижні", - зазначила вона.

Наразі ІФА-тест показує, що імунітет у Ганни вже є. Інфекціоністи розмірковують, що це справді могло бути повторне зараження, бо за короткий час імунітет міг не виробитися. Однак випадок офіційно не зареєстрували, бо зараз вже не можна перевірити, чи не було помилки в тестуванні.

Чи може людина заразитися двічі - вчені намагалися дослідити на мавпах. Дочекалися, доки тварини одужають після першого зараження і за місяць знову спробували їх інфікувати, але тварини успішно опиралися інфекції.

Тож поки нема більш масштабних досліджень, кожна країна веде статистику, яка кількість людей має імунітет до коронавірусу. Наймасштабніше тестування в Україні показує: антитіла є менше, ніж в 1% людей.

Кореспондентка ТСН Оксана Муляр розповіла, що у Гостомелі пункт тестування влаштували просто біля селищної ради. Місцева влада хоче мати власну статистику. Водночас людям цікаво, чи мають вони вже імунітет до нового коронавірусу. 

За перші кілька днів роботи пересувного пункту обстежили чотири сотні людей. В 11 виявили імунітет, дев'ятеро з них не мали симптомів і навіть не підозрювали, що перехворіли. 

Масових повторних тестувань у світі ще не проводили. Поки таке планують у Німеччині. Адже тепер треба зрозуміти, чи варто так сподіватися на появу вакцину від COVID-19.

За словами прем'єра, сьогодні жоден уряд і жодна країна не можуть спрогнозувати, коли закінчиться COVID-19 і коли закінчиться карантин. Денис Шмигаль заявляє, що Україна житиме в карантинних обмеженнях доти, доки не буде знайдено протокол лікування, ліки або вакцини від коронавірусу. Про це він розповів в інтерв'ю журналу "НВ"."Поки ми бачимо, що і червень, і липень ми проживемо в карантинних обмеженнях. У великих або менших, але ми від них не відмовимося. Ба більше, ми будемо жити в карантинних обмеженнях доти, доки не знайдемо протокол лікування, ліки, вакцину або щось, що зможе нам допомогти керувати летальністю", - сказав Шмигаль.За словами прем'єра, сьогодні жоден уряд і жодна країна не можуть спрогнозувати, "коли закінчиться COVID-19 і коли закінчиться карантин".Водночас Шмигаль наголосив, що основна мета - "з найменшими втратами довести країну до моменту створення ліків"."Якщо летальність цієї хвороби сьогодні в Україні між 2,5-2,9%, то класичний грип - це до 1%, близько 0,8% людей помирає. Тут (у разі COVID-19, - ред.) майже втричі більше. Причому ж є країни, де ця летальність перевищує 10%. Це кожна десята людина - це дійсно страшно, це катастрофа", - додав прем'єр.Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський нагадав про необхідність дотримання карантину, інакше може настати пік захворювання COVID-19. Крім того, голова МОЗ заявив, у разі дотримання карантинних заходів не може суттєво зростати кількість хворих. Тому можна зробити висновок, що щоденні антирекорди захворюваності в Україні виникають через порушення карантину.

Новини