Субота, 28 листопада 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Новини

Кожну четверту суботу в кінці листопада Україна та світ вшановують пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932-33 років. Цього дня відзначається найтрагічніша сторінка в історії нашої країни. «Свічка, що мерехтить у вікні», запалена о 16:00 наприкінці листопада кожного року – це традиція важлива не лише для пам'яті про Голодомор. Вона єднає нас, творить націю і робить сильнішими.

Загальнонаціональну традицію ставити запалену свічу у вікні своїх осель на знак ушанування виморених голодною смертю ініціював всесвітньовідомий історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

Закликаємо долучитися до акції та запалити свічки у своїх оселях у пам’ять про жахливу трагедію українського народу. Де би ти не був – вшануй:

ЗАПАЛИ РАЗОМ З НАМИ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ. ТВОЄ ВІКНО НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ ПОРОЖНІМ...

За даними істориків, на початку 30-х років ХХ-го століття основним центром опору більшовицькій політиці колективізації та форсованої індустріалізації було українське село. В Україні сталося понад 4 тисячі масових протестних виступів за участю близько 1,2 млн. чоловік. З колгоспів вийшли 41 200 селянських господарств, близько 500 сільських рад відмовлялися приймати нереальні плани хлібозаготівель.

Сталін боявся втратити Україну як ресурс, без якого побудова могутньої індустріальної імперії, здатної завоювати світ, залишалася б тільки мрією.

Не бажаючи втрачати Україну, радянський режим вибудував план винищення частини української нації, що був замаскований під плани здачі хліба державі. Йшлося про повне вилучення всіх запасів зерна, а потім конфіскацію інших продуктів харчування та майна в якості штрафів за невиконання плану здачі хліба. Перетворивши Україну на територію масового голоду, режим перекрив всі шляхи до порятунку. Відбулася ізоляція голодуючих. З цією метою був застосований режим «чорних дошок» і заборона голодуючих виїжджати за межі України. Колгоспи і села, занесені на «чорні дошки», оточувалися загонами міліції та радянських спецслужб. Звідти вивозили усі запаси їжі. Заборонялася торгівля та ввезення будь-яких  товарів. 22,4 мільйони людей було фізично заблоковано в межах території Голодомору.

Ще однією складовою геноциду було свідоме блокування інформації про голод. У січні 1933 року радянською владою було зробленою заяву про відсутність голоду в країні. Сталінський режим відмовився від зовнішньої допомоги.

Наслідки Голодомору

Голодомор 1932-1933 років охопив період з квітня 1932 року по листопад 1933 року. За ці 17 місяців було вбито понад 7 мільйонів людей в Україні і 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, що історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та Казахстан. Пік Голодомору припав на весну 1933 року. В Україні від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 1 400 – щогодини, понад 30 тисяч – щодня... Питання кількості людських втрат України від Голодомору досі залишається відкритим.

 

З такою назвою є 5 населених пунктів в Україні. Одне з них — член Гостомельської об’єднаної громади. В Озерах близько тисячі мешканців та близько десяти підприємств, велика рідкість для сільської місцевості. Однак  потенціал села відтепер матиме ще більшу перспективу в форматі ОТГ.

А от, як бачать люди перспективу на найближче майбутнє? Наші кореспонденти поспілкувалися з Вадимом Мартиновим, який останні п’ять років очолює Озерянську сільську раду та директором школи Віктором Духотою.

«У своїй роботи ми робимо усе можливе для покращення життя односельчан. Наразі є багато планів. Є пропозиції. Ми добре розуміємо, що за рік-два щось грандіозне зробити не вдасться. Наразі, основним завданням є збереження того, що вже маємо. І подальший розвиток. Ось для прикладу школа. В кожному перспективному селі (а Озера належать саме до таких) є школа. Не хочу вихвалятися, але може переконатись яким ми зробили ремонт і зовні і в середині. Інакше й бути не могло. Бо школа – це дорога до знань нашої молоді. Є молодь, то й буде майбутнє», - зауважив Вадим Мартинов.

Директор школи Віктор Духота стосовно сподівань і перспектив подальшого розвитку громади сказав наступне:

«На мою думку потрібно приділяти більше уваги освітній галузі. Піклуємося про школу, отримаємо успішне майбутнє. Я дуже хотів би щоби в нашій школі, нарешті, збудували новий спортзал.

З цього питання говорив з нашим новообраним головою ОТГ Юрієм Іллічем Прилипком. Він пообіцяв, що до кінця цього року буде готова проектна документація на добудову спортивного залу та спортмайданчиків. А з нового року вже почнемо будівельні роботи».

Запорукою виконання намічених планів буде бюджет новоствореної об’єднаної територіальної громади, зазначає директор Озерянської школи.

А щодо кращого майбутнього Озер в складі Гостомельської ОТГ, то тут і голова і директор школи сумнівів не мають. Майбутнє буде перспективним, бо тут з давніх давен живуть сумління й працьовиті люди,, які прагнуть подальшого власної громади.

 

 

 

 

 

 

 

У селі Мощун відбувся одноденний тренінг для вчителів. Представники усіх педагогічних колективів Гостомельської об’єднаної територіальної громади зібралися, щоб разом виробити стратегію розвитку навчально-педагогічного процесу у громаді. Ініціатором такого форуму виступив голова ОТГ Юрій Прилипко. 

  Він переконаний, що шлях до процвітання лежить через виховання освічених людей і наводить приклад післявоєнної Німеччини. Країна, яка після поразки у 2 Світовій лежала в руїнах і була у боргах перед усім світом, перш за все, вкладала гроші в освіту. Результат стало видно через 9 років, а сьогодні це одна із найосвіченіших і найбагатших країн світу. От і Гостомельський голова ставить перед собою амбітну мету – зробити освіту у нашій громаді не просто хорошою, а найкращою в Україні. Коштів для цього шкодувати не будуть.

Про це повідомив очільник Гостомеля Юрій Прилипко, зауваживши, що це дуже радісна подія не тільки для громади, а й для всіх учасників руху по цій автомагістралі. «Півроку я стукав в усі двері, хто має певні повноваження в транспортній сфері, вирішити питання, яке дуже важливе для нашого селища. І крига скресла, ми всі були свідками, як будувалася транспортна розв’язка, як майже на метр підіймали дорожнє полотно, щоб сполучити його з міжнародною трасою, перепрошуємо за тимчасові незручності. Вони того варті, адже тепер ми матимемо оптимізований виїзд з Гостомеля, якого чекали багато років…»
Транспортна розв’язка стала ще одним, чи не найпомітнішим акордом великого ремонту доріг Гостомеля, в котрому відремонтовано більше двадцяти шляхів, загальною протяжністю близько 100 кілометрів, включаючи нові пішохідні доріжки в усіх районах селища.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду сказав з цього приводу наступне: "Ми готуємося до всіх можливих сценаріїв – зокрема, і до можливого введення карантину на зимові свята. Наразі вся країна в помаранчевій зоні і діє карантин вихідного дня – і це зважена альтернатива жорстким карантинним заходам і обмеженням...

Про введення більш жорстких заходів зараз мова не йде. Але ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня – період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти між людьми. І все це може дати значний поштовх до сплеску хвороби, якого медична система може не витримати.

 

Уряд не приховує та говорить відкрито, що ми розробляємо план реагування на випадок погіршення ситуації. Бо наші кроки мають бути зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу".

При цьому прем'єр заявив про певне покращення ситуації з COVID в Україні після запровадження більш жорстких обмежень та карантину вихідного дня.

 

Кожну четверту суботу в кінці листопада відзначається найтрагічніша сторінка в історії нашої країни: День пам’яті жертв Голодомору: Це 22-й рік, 32-й рік, 33-й рік і 46-й…

Внаслідок зумисних дій комуністичної влади впродовж декількох років Україна втратила близько 10 мільйонів життів. З огляду на масштаби, жорстокість і цинізм здійснення Голодомору, історія сучасної Європи не має аналогів подібних злочинів. У мирний час і за сприятливих природно-кліматичних умов від голоду загинули мільйони людей. Відсьогодні розпочинаємо публікацію циклу статей, приурочених цим трагічним подіям. І розпочинаємо з Гостомеля.

У 1930 році Гостомель було віднесено до складу Київського району. За планом колективізації на 1930 рік по Київському району в Гостомелі мали організувати колгосп з усуспільненням майна 75 дворів та 220 гектарів землі. На той час у Гостомелі вже існувала комуна ім. Г. І. Петровського, яка об’єднувала 20 родин, мала 167 гектарів, 7 коней і 42 голови великої рогатої худоби. У 1928–1930-х роках комуну очолював Михайло Іванович Марченко, згодом доктор історичних наук, ректор Львівського університету, дід журналіста і дисидента Валерія Марченка. Однак комуна не мала наймитсько-бідняцького ядра. Тому голова Гостомельського комнезаму не вважав її за комуну. Комуна ім. Г. І. Петровського об’єднувала міцні господарства і тому викликала недовіру у влади. У 1930 році в Гостомелі було створено колгосп, який об’єднав 303 бідняцькі господарства, які мали 685 га усуспільненої орної землі та 98 голів худоби.

 

Колгоспна система була своєрідною формою масового вилучення зерна. Для цього була вигадана дворазова оплата праці в колгоспах на вироблену кількість продуктів: аванс і повний розрахунок наприкінці року. Двічі на рік селянин мав одержувати символічну плату. Але розрахунки затримували цілком свідомо, оскільки була відповідна постанова уряду, що забороняла видавати зерно колгоспникам на трудодні в колгоспах, які не виконали державного плану. Хліб забирали з домівок селян. Десь у цей час у Бучі та Гостомелі проживала родина тоді ще майбутньої поетеси і письменниці української діаспори у США, Ганни Черінь. Її батько в час Української народної республіки співав у республіканській капелі О. Кошиця і мусив тікати від переслідувань більшовиків. Він працював на Гостомельському склозаводі. У 1932 році кількість населення Гостомеля становила 2948 осіб, у Мостищі (з хутором Берковцем) – 440. У Гостомелі в 1933 році померли 82 особи. Але це тільки за офіційно статистикою. Відомі деякі імена жертв голодомору:  27-річний Віктор Субренко і 28-річний Олексій Лапін, померли від виснаження. Коліт і виснаження стали причиною смерті 23-річного Степана Чалого. Від виснаження помер 27-річний робітник склозаводу Федір Дьогтяр. 55-річний робітник Филимон Соць теж помер від виснаження. 44-річний хлібороб Павло Герасименко помер від авітамінозу. 53-річний робітник радгоспу Улько Тимченко помер від завороту кишок (після тривалого голодування багато з’їв). З невідомих причин померли хлібороби: 17-річний Іван Осадчий, 23-річний Іван Луценко та 40-річний чоботар Олексій Скрипник. Найчастіше лікарі називали причиною смерті туберкульоз і захворювання серця. Смерть від голоду ніде не вказана. Але старожили згадували, що у Гостомелі помирали і від голоду. Населення СРСР було поділене на категорії, частина яких підлягала ліквідації. Це – колишні дворяни, поміщики, буржуазія, царські чиновники, офіцери і їхні діти, колишні члени всіх партій, окрім більшовицької, духовенство, куркулі та підкуркульники, учасники всіх антикомуністичних повстань (хоча вони були амністовані) та колишні учасники опозиційних течій усередині ВКП(б). Звичайно, заарештовували і тих, хто дозволяв собі покритикувати політику комуністичної партії і радянського уряду. Представники вищеназваних соціальних груп перебували під наглядом і знищувалися незалежно від їхньої діяльності та соціальних поглядів. Їх соціальне походження вважалося цілком достатньою підставою для цього. А українських селян виморювали голодом мільйонами. Винищення йшло поступово. У Гостомелі в колгоспі працював бухгалтером колишній штабс-капітан царської армії Ф. І. Осадчий. У 1932 році за критику влади Федора Івановича засудили на три роки позбавлення волі і відправили будувати Біломорсько-Балтійський канал. Але на будівництві він працював бухгалтером і потім повернувся додому. А у 1937 році його знову заарештували. Згодом рідні дізналися, що донос на Осадчого написав секретар сільради. Коли його запитали, навіщо так зробив, то він пояснив, що йому наказав лейтенант НКВС. Дружина Федора Івановича цікавилася, що з її чоловіком. Жінці відповіли, що Осадчий Ф. І. засуджений до десяти років ув’язнення без права листування і по 43 1494–2018 закінченні покарання повернеться додому. А наприкінці 1980-х років діти Федора Івановича отримали довідку, що у 1937 році їхнього батька розстріляли. Знищували кращих – найбільш освічених, активних. Часто у них навіть нащадків не залишалося. Найсприятливіші умови для виживання були для осіб, позбавлених шляхетних почуттів. Катування й страх перед ними породжували нові інстинкти, рефлекси, психофізіологічні зв’язки. Змінювалася психіка. Сучасний київський історик Сергій Білокінь зробив висновок, що суспільна криза на пострадянському просторі є прямим наслідком нищення людської субстанції попередньою комуністичною системою.

Опублікована постанова парламенту, яка зобов'язує Кабінет Міністрів завчасно, мінімум за тиждень, попереджати громадян про посилення карантину. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Верховна Рада у Фейсбуці.

«Постанову Верховної Ради №1004-IX «Про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення» 24 листопада 2020 року оприлюднено у парламентській газеті «Голос України»...Постанова набуває чинності з дня, наступного за днем її опублікування ( 25 листопада - ред.)», - йдеться у повідомленні.

Відповідно до Постанови, Кабмін (інформує завчасно - ред.) у разі виникнення необхідності запровадження на всій території України чи на території окремого регіону (адміністративно-територіальної одиниці) заборони: регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні; відвідування закладів освіти здобувачами освіти; приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури; приймання відвідувачів у кінотеатрах; приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо); приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах; приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного й побутового обслуговування населення; покидати місця свого проживання.

Згідно з документом, уряд має не пізніше ніж за сім календарних днів до початку дії двох і більше зазначених заходів внести до парламенту законопроєкт щодо надання державної підтримки й пільг населенню та суб’єктам господарювання, які зазнають негативних наслідків у зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів.

Читайте також: За час карантину в Україні безробітним виплатили майже 14 мільярдів

Для запобігання поширенню COVID-19 уряд має запроваджувати на відповідній території більше одного із зазначених заходів винятково за умови оприлюднення відповідного рішення про це не пізніше ніж за сім календарних днів до початку їх дії.

Як повідомляв Укрінформ, відповідну постанову Верховна Рада ухвалила 17 листопада.

 

Програмний реєстратор розрахункових операцій та розрахунковий документ

 

Головне управління ДПС у Київській області  нагадує, що Законом України від 20.09.2019 року №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі - Закон №128) викладено у новій редакції терміни:

розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну;

реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для подальшого переказу.

програмний реєстратор розрахункових операцій - програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу. Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання;

Нагадуємо, що Закон №128 набрав чинності 01 серпня 2020 року

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

 

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

 

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

 

Мешканцям Київщини повернуто 23,3 млн грн податкової знижки, - Олександр Загорський

 

Цьогоріч 10 688 мешканців Київщини скористалися правом на податкову знижку, подавши відповідні декларації про майновий стан та доходи, які отримали у 2019 році. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Олександр Загорський. «У поточному році кількість платників, які бажають повернути частину витрачених коштів, зросла на 1 345 осіб, порівняно з аналогічним періодом 2019 року. У поданих з початку року деклараціях жителі області вказали до повернення суму у 23,3 мільйона гривень, з яких вже перераховано на їхні рахунки 19,2 мільйона гривень», - зазначив очільник податкової служби Київщини.

ДПС у Київській області нагадує платникам податків, які протягом 2019 року здійснили витрати, які надають  право на податкову знижку (перелік таких витрат наведено у п.166.3 ст.166 ПКУ), що  підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються ними у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами: квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу(виконання, надання). Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з декларацією про майновий стан і доходи, а оригінали цих документів підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.

У разі, якщо відповідні документи підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

 

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

 

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

 

Рієлтери зобов’язані надсилати інформацію про укладені договори оренди нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації

 

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості - рієлтери, зобов’язані надсилати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації у строки, передбачені для подання податкового розрахунку.

Обов’язок надання рієлтерами зазначеної інформації встановлено підпунктом 170.1.6 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Форму «Інформації суб’єктів господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтерів), про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди)» (далі – Інформація), що подається зазначеними суб’єктами господарювання до контролюючих органів за місцем своєї реєстрації.   Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному кварталу подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

За порушення рієлтером порядку та/або строків подання зазначеної інформації ПКУ передбачено відповідальність у вигляді штрафних санкцій. Так, згідно з п.119 прим. 1.2 ст. 119 прим.1 ПКУ порушення суб’єктом господарювання, який провадить посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтером), порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн. за кожне таке порушення.

Дії, передбачені п. 119 прим. 1.2 ст. 119 прим.1 ПКУ, вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 грн. за кожне таке порушення -п. 119 прим. 1.3 ст. 119 прим.1 ПКУ.

 

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням  www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

 

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

 

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

 

ГУ ДПС у Київській області

 

Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені можна подати в електронній формі

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику, зокрема, відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), крім випадків наявності у платника податкового боргу. За наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про  повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються на підставі поданої платником  податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені - п. 43.3 ст. 43 ПКУ).

Отже, для повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) платник має подати протягом 1095 днів від дня їх виникнення до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми заяву у довільній формі з зазначенням напряму перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість подати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету за ідентифікатором форми J/F 1302001 або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Також заява може бути подана платником податків до територіального органу ДПС засобами програмного забезпечення ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності».

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету (абз 5. п. 2 розд. ІІ Порядку).

 

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням  www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

 

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

 

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

 

З 1 грудня 2020 року прожитковий мінімум піднімуть на 71 грн - з 2118 грн до 2189 грн. У 2021 році зростання прожиткового мінімум повинен продовжитися, на це в бюджет України планують закласти додаткові 50 млрд. грн.  Пропонується змінити підхід до підрахунку прожиткового мінімуму.

«Ми визначимо, що таке прожитковий мінімум, що це стандарт соціального захисту, це мінімальна для виживання людини сума повинна бути. До неї повинні бути прив'язані пенсії, зарплати, допомогу », – зазначає міністр соцполітики Марина Лазебна. За її словами, прожитковий мінімум необхідно підняти вдвічі.

 

 

 

Про це повідомив сьогодні, 22 листопада, прем'єр-міністр Денис Шмигаль: «Впевнений, що запроваджені заходи позитивно позначаться на динаміці захворювання. На випадок погіршення сценарію розробляється план Б», – заявив він.

Прем'єр каже, що обговорив із бізнесом механізми підтримки галузей, на яких обмеження позначаються найбільше. Профільні міністерства уже опрацьовують ці ініціативи.

«Для міських голів розсилається опитування щодо того, які протиепідемічні правила та обмеження вони вбачають оптимальними. Які обмеження для яких місць скупчення людей найкраще застосувати. Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план», – пояснив Денис Шмигаль.

При цьому він наголосив, що жодної конкретної дати, коли введуть більш жорсткий карантин, наразі немає.

Також прем’єр доповів, що міським бюджетам спрямували додаткові 870 млн грн на покращення забезпеченості лікарень киснем, виділили 1 млрд грн на закупівлю 6 мільйонів експрес-тестів, які отримають сімейні лікарі та бригади швидкої допомоги, і домовляються про закупівлю вакцини проти Covid-19.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів на засіданні 11 листопада запровадив в Україні до кінця листопада так званий «карантин вихідного дня». У день засідання у Львові та низці інших міст відбулися протести рестораторів з проханням не закривати заклади на вихідні. У п'ятницю, 13 листопада, виконком ЛМР зробив суботу та неділю у Львові робочими днями, аби підприємці працювали і надалі. Однак поліція у Львові та області на минулих виіхдних припинила роботу 664 суб’єктів підприємницької діяльності, які працювали попри карантин вихідного дня, та склала 133 адмінпротоколи.

 

 

Новини